Виховні заходи з безпеки життєдіяльності



Тема: Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях.
Мета: формувати навички поведінки учнів під час відсутності дорослих;
           учити дітей вибирати безпечні ігри й розваги;
           на практичних вправах навчати їх, як потрібно діяти в екстремальних
           умовах;
           скласти правила безпечного поводження з вогнем, електричними
           приладами, газом й небезпечними речовинами;
           розвивати в учнів бажання беззаперечно виконувати складені правила.
Обладнання:  макет-телевізора, макет української хати, костюми кози,
                         козенят, вогню, чайника, пам’ятки-таблиці з теми «Один
                         вдома» індивідуальні картки-малюнки, ілюстрація з
                         зображенням пожежників, картки з написом «Так» і «Ні»,
                         записи пісень.
Урок-телепередача
Хід уроку.
           І Організація класу до уроку
Вчитель: Любі, діти!
               До нас в клас
               Завітали гості щирі.
               Привітайте в добрий час,
               Гостей посмішкою й миром (Діти вітаються)
               А тепер тихо сідаємо
               Наш урок з «Основ здоров’я» розпочинаємо.
           ІІ Мотивація навчальної діяльності
               Учениця читає вірша «Сама в хаті» А. Мястківського.

Сама в хаті
Кошенятко чеше вуса
лапками двома.
На базар пішла матуся,
в хаті я сама.
Вмиюсь чисто,
вмиюсь біло
і тоді візьмусь за діло.
Підмету гарненько в хаті.
Молока дам кошеняті.
Своє ліжко застелю,
квіти в горщику поллю.
Заплету я кіски русі
і чекатиму матусю.
Вчитель: Підніміть руки, кому з вас доводилося залишатися наодинці вдома?

           ІІІ Повідомлення теми й мети уроку
-         Сьогодні ми з’ясуємо,  як себе поводити, коли ти сам вдома
-         А для цього ми прослухаємо и подивимось телепередачу під назвою (діти читають) «Дитина вдома»
-         Зараз прослухайте програму нашої телепередачі (Учень сідає за макет телевізора і читає програму.
Програма
1.     Допомога сусіда.
2.     Казка «Козенята і вогонь»
3.     Гра «Виклич пожежників»
4.     Рекламна пауза (Фізкультхвилинка).
5.     Електроприлади наші помічники, але будь обережним
6.     Міркуємо разом
7.     Гість програми (Дільничний інспектор)
8.     Небезпека від газу
9.     Рекламна пауза (Фізкультхвилинка)
10.     Аптечка в домі
11.     Поради медичної сестри
12.     Гра «Так чи Ні»

           IV Первинне сприйняття та закріплення здобутих знань
1)    І так ми розпочинаємо нашу телепередачу і я пропоную вам гру «Допомога сусіда» (У дітей на партах лежать малюнки вони працюють в парі) Вам треба вибрати безпечне місце для гри.
-         Чому ви вибрали саме цей малюнок? (Діти пояснюють)
2)    А зараз ми подивимось казку «Козенята і вогонь») (Музика)
Вчитель: Вогонь працював в кози у печі
               Варив їй куліш, випікав калачі.
               Вона ж годувала щоранку малят
               Трійко маленьких своїх козенят.
Коза: Ось мамі вже з дому рушати пора.
         Лишаєтесь дома самі, дітвора.
         Не грайтесь з вогнем, пам’ятайте завжди.
         Що гра із вогнем приведе до біди.
Козенята (разом):
         Ми будемо слухняні, тебе запевняємо
         Без дозволу ми сірники не чіпаємо.
Вчитель: Сестричка і Братик знайшли собі справу
               Що ж це задумав найменший, цікаво?
               Швиденько пустун запалив сірники,
               І вогник маленький пуска між тріски.
Козеня: Ану, як у мами моєї гори!
Вчитель: І ось уже дим потягнувсь догори,
               Сердитий вогонь розводивсь, гоготів
               Сестричка з найменшим сховались у мить
               А брат не злякався
Козеня: 101 подзвоню!
         Врятують пожежники нас від вогню
         Алло: загорілася хата в кози!
         Адреса: Діброва, провулок Лози.
         А номер в нас другий. Скоріше сюди!
         Мерщій порятуйте від злої біди!
Вчитель: Чому трапилась біда з козенятами?
3)    Козенятко вмів викликати пожежників,
А чи вмієте ви?
Ми проведемо гру «Виклич пожежників»
(висить плакат-пам’ятка: вчитель-диспетчер)
4)    По телебаченню дуже часто показують рекламу. А у нас?

А у нас зараз фізкультхвилинка.
-         Уявіть собі, що ви пожежники (Малюнок пожежників)
1-2 на пожежу ми спішили
3-4 на пожежу ми побігли
5-6 ми пожежу всі гасили
7-8 швидко все ми загасили
9-10 і тихенько сіли
Вчитель: Діти, а від чого ще може виникнути пожежа?
5)    Робота за малюнками-таблицями (З’являється дівчинка у костюмі Вогня і розповідає вірш)
Вогню боятися не треба,
Якщо порядок в домі в тебе,
Якщо працюють справно речі:
Магнітофони, праски, печі
І телевізор й газ плита –
Пожежа в дім не завіта!
6)    З нашими козенятами знову сталася біда.
Відкрийте, будь ласка, підручники на сторінці 59.
-         Яке правило безпеки порушують козенята?
7)    Гість програми (Музика)
-         Сьогодні у нас присутній гість програми дільничний інспектор
-         Я надаю йому слово
Дільничний: Якщо ви самі вдома,
                     То запам’ятайте!
                     Ви людину не знайому
                     В дім свій не впускайте,
                     Бо дитя не може знати
                     В кого що на думці.
                     Незнайомець може мати
                     Зброю в своїй сумці
                     Може речі всі забрати
                     І дитину налякати;
                     Тож не треба відчиняти;
                     Краще потерпіти:
                     Доки тато, доки мама
                     Не прийдуть до хати
                     Вам людину незнайому
                     Не треба впускати;
                     Двері добре зачиняйте
                     Кожен раз, постійно!
                     Правила запам’ятайте
                     І живіть спокійно.
Дільничний: А до якої служби ви звернетесь і за яким номером, коли до вас потраплять злодії?
Запам’ятайте ці правила і будьте здорові!
(Дільничний уходить)
8)    Учениця розповідає вірш А. Качана
Чайник злиться, кип’ятиться,
Чайник голосно свистить:
«Гей, хто-небудь, відгукніться,
Із вогню мене зніміть!
Не жартуйте так зі мною,
Бо вогонь заллю водою.
І тоді з плити до вас
Поповзе змією газ.
Газ отруїть вашу хату,
Ще й бабахне, як граната!»
Вчитель: Про що застерігає вас чайник?
Якщо ти відчув запах газу звернись до служби 104
9)    Рекламна пауза (Фізкультхвилинка)
Щось не хочеться сидіти,
Трохи треба відпочити
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись
Руки вгору, руки в боки,
І зроби 4 кроки
1-2-3-4 і тихенько сіли.
10)    І так в ефірі телепередача «Дитина вдома» і ми продовжуємо
Учень розповідає вірш.
           Ми знайшли аптечку в домі
           І потерли радо руки
           Там пігулок кольорових
           Так багато – ціла купа!
           Може з’їсти якнайбільше,
           Щоб ніколи не хворіти?
           Та навіщо їх ховають,
           Хто нам може пояснити?
11)    Вчитель: Я надаю слово гості нашої програми – шкільній медичній сестрі. (Шкільна медсестра розповідає і дає поради дітям, звертаючись до таблиць). (Музика)

V. Підсумок уроку
І ось добігає кінця наша телепередача. Зараз ми дізнаємось, якими ви були уважними. А для цього я пропоную вам гру «Так чи Ні».
1)    Телевізор ви виключили
Мультики там і пісні
Йдучи гратись все лишили
Так і треба, діти?
Ні!
2)    Із квартири запах газу,
Що робити треба зразу?
Світло не вмикати
Сірниками не чиркати
Так!
3)    Ось у двері хтось постукав,
Треба відчинити?
І на номер 101 швидко подзвонити?
Ні!
4)    Яринка лишилася вдома сама
Пігулок купу в аптечці знайшла
Матусі слово згадала вона,
Що ліки це смачна їда.
Ні!

Вчитель: Мої вам побажання:
               Лиха діти стережіться,
               Та при цьому – не губіться.
               Бо життя у нас одне,
               Іншого не буде,
               Хай же сонечко ясне
               Ніжно вас голубить
               Хай всміхаються до вас і трава, і квіти,
               А тепер у добрий час, любі мої діти!

Комментариев нет:

Отправить комментарий